Aikataulu LOGY Conference 8.-9.2.2018

LOGY Conferencen vuoden 2018 teema on Transform your customer experience! From Procurement to Delivery. Logistiikan ja hankinnan vuoden huipputapahtumassa nähdään lukuisia kotimaisia ja kansainvälisiä eturivin asiantuntijoita, kuten DHL Global Forwardingin CEO EMEA Amadou Diallo, Würth Industrie Servicen Executive Vice President Rainer Bürkert, IBM Suomen toimitusjohtaja Mirva Antila, OP Ryhmän tuleva pääjohtaja Timo Ritakallio – ja monia muita!

>> Katso tapahtuman koko ohjelma tästä >>

1. osa Finlandia talo 8.2.2018

klo 8:00-9:00 Ilmoittautuminen & aamukahvi
klo 9:00-10:50 Finlandia-salin kaikille yhteinen ohjelma:

  • Markku Henttinen, LOGY ry
  • Timo Ritakallio, Työeläkevakuutusyhtiö Ilmarinen
  • Remko van Hoek CSCMP
  • KEYNOTE Amadou Diallo, DHL Global Forwarding

klo 10:50-11:20 Kahvitauko
klo 11:20-12:20 Päättäjäpaneeli:

  • Irmeli Rytkönen, Gigantti Oy Ab
  • Piia Karhu, Finnair
  • Jussi Aho, Fira Group
  • Petri Järvinen, Coop Sverige Ab

klo 12:20-13:30 Lounas
klo 13:30-15:30 Iltapäivän rinnakkaissessiot:

Logistiikkapalvelut

  • Michael Enberg, Maersk Finland
  • John Quak, Posti Group & Itella Russia
  • Chris Oanda, IFPSM

Kauppa

  • David B.Grant,Professor of Logistics at Hull University Business School (UK) and Hanken School of Economics (Finland)
  • Stefan Holmberg, IKEA
  • Mika Sutinen, Musti ja Mirri

Teollisuus

  • Rainer Bürkert, Würth Industrie Service gmbH & Co
  • Jari Parviainen, Valmet-Automotive
  • Zoltan János Szabo, Grundfos Management A/S

klo 15:30-16:00 Kahvitauko
klo 16:00-17:10 Finlandia-salin kaikille yhteinen ohjelma:

Palkitseminen: Vuoden logistikko tai hankintaammattilainen sekä Vuoden hankinta-/logistiikkayritys tai -hanke, IFPSM World Summitin lyhyt esittely, KEYNOTE: Mirva Antila, IBM

klo 17:10-18:00 Siirtyminen Länsisatamaan ja kohti 2. osaa M/S Silja Europalle

18:30 M/S Silja Europa lähtee

2. osa M/S Silja Europa 8.-9.2.2018

Torstai 8.2.2018
klo 18:30-20:30 Tapaamisfoorumi Verkostoidu, luo kontakteja ja vaihda kuulumisia tuhdin seminaarisetin jälkeen!

klo 20:30 -> Illallinen

Perjantai 9.2.2018
klo 7:00 -> Aamiainen
klo 9:30-14:15 Kohtaamisia & kokemuksia:

Kontaktifoorumissa kohtaat kumppaniyrityksemme! Huippupuheenvuorot

***

10:00-10:45 KEYNOTE: Jan Mickos - Cyber security - How to be secure in insecure world - Vice President, Kyberturvallisuus, CGI


10:45-11:00 Kouvola Innovation, Simo Päivinen
Railgate Finland – Nopea yhteys Aasiaan


11:00-11:15 Leanware, Mira Sohlman ja Janne Viinikkala
Leanware Huippuvarasto 2018 –tunnustuksen jako


11:15-11:30 Logicor, Jorma Lehtonen
Eurooppalaisia logistiikkatilaratkaisuja


11:30-11:45 Optiscan, Markus Kaikkonen
Logistiikan tulevaisuuden trendit 2020


11:45-12:00 OpusCapita, Niko Kytö ja Janne Tuunanen
Helpompaa ja hallitumpaa hankintaa monimutkaiseen liiketoimintaympäristöön

12:00-12:30 PANEELI: Parempaa asiakastyytyväisyyttä tehokkaalla toimitusketjulla

1) SSI Schäfer Finland, Markus Salonen
2) Fleetlogis, Jouni Heikkinen
3) Finn-ID, Janne Pyrrö
4) Expak Systems, Tommi Hyyrynen

12:30-12:40 Port of Helsinki, Pekka Meronen
Puheenvuoron otsikko


12:40-12:50 Into Seinäjoki Oy, Jukka Pajunen
Seinäjoki Roves - Road & Rail Hub


12:50-13:00 Scania, Olli Heikkinen
Scania – kestävän kehityksen kuljetusratkaisut


13:00-13:10 Rastor, Mika Irenius
Modernit pilvipalvelut asiakkuuden ytimessä; Case Pinus Oy


13:10-13:20 Silvasti Software, Panu Silvasti
LogiApps – Monipuolista kuljetusten hallintaa


13:20-13:30 Procomp, Sanna Peltomaa
Toimitusketjun sähköistäminen - esittelyssä myös asiakascase Lehtipiste


13:40-13:50 Cloudia, Ilona Ylinampa
Kilpailutustoimenpiteestä hankinnan strategiseen suunnitteluun


13:50-14:00 FinnHUB, Elina Multanen
Finnhub.net tarjouspyyntöpalvelu logistiikan ostajille


14:00-14:10 Linnankehitys, Ari Räsänen
Esittelyssä Etelä-Suomen suurin yritysalue (2 miljoonaa k-m2)

klo 14:15 -> Lounas
klo 16:00 Laiva saapuu Helsinkiin


LOGY ry pidättää kaikki oikeudet mahdollisiin muutoksiin.

***

Varmista paikkasi ja nappaa liput täältä!

 

Fiilistele tunnelmia vuodelta 2016!

Lisätiedot:
Maria Tiilikainen
Tapahtumapäällikkö
Sähköposti: maria.tiilikainen@logy.fi
Puhelin: 050-3685862