Aikataulu

Lataa aikataulu tästä.

1. osa Finlandia talo 9.2.2017

   klo 8.00-9.00                 Ilmoittautuminen & aamukahvi
   klo 9.00-10.50

   Finlandia-salin kaikille yhteinen ohjelma:

  • Olli-Pekka Juhantila, LOGY ry
  • Anne Berner, liikenne- ja viestintäministeri
  • Jochen Thewes, DB Schenker
  • KEYNOTE: Mary C. Long, CSCMP
   klo 10.50-11.20    Kahvitauko
   klo 11.20-12.20

   Päättäjäpaneeli:

  • Taavi Heikkilä, SOK
  • Pia-Noora Kauppi, Finanssialan keskusliitto
  • Heikki Malinen, Posti
  • Mika Vehviläinen, Cargotec
   klo 12.20-13.30    Lounas
   klo 13.30-15.30

   Iltapäivän rinnakkaissessiot:

  • Logistiikkapalvelut
    • Markus Kückelhaus, DHL Customer Solutions & Innovation
    • Meinderdjan Botman, DSV Solutions
    • Pekka Laitinen, Varova
  • Toimitusketjun hallinta
    • Teemu Ruska, Boston Consulting Group Nordic
    • Tiina Nieminen, Fiskars
    • Michael Buelow, AGCO
  • Hankinta
    • Horst Wiedmann, ZF Friedrichshafen
    • Mark Borgwardt, Bühler Technologies
    • Ian Bolger, Efficio
  • Sisälogistiikka
    • Jack Ampuja, Supply Chain Optimizers & Niagara University
    • Pekka Molarius, Altia
    • Tomáš Rais, ŠKODA-AUTO
   klo 15.30-16.00    Kahvitauko
   klo 16.00-17.00

   Finlandia-salin kaikille yhteinen ohjelma:

  • Palkitseminen: Vuoden logistikko tai hankintaammattilainen sekä Vuoden hankinta-/logistiikkayritys tai -hanke
  • KEYNOTE: Henkka Hyppönen, +1 Agency
   klo 17.00-18.00    Siirtyminen Länsisatamaan ja kohti 2. osaa M/S Silja Europalle                                            

 

2. osa M/S Silja Europa 9.-10.2.2017

   Torstai 9.2.2017                       
   klo 18.30-20.00

   Tapaamisfoorumi
  
Verkostoidu, luo kontakteja ja vaihda kuulumisia tuhdin seminaarisetin jälkeen!              

   klo 20.30 ->    Illallinen                                                                                 

   Perjantai 10.2.2017       
   klo 7.00 ->    Aamiainen
   klo 9.30-14.00

   Kohtaamisia & kokemuksia:

  • Kontaktifoorumissa kohtaat kumppaniyrityksemme!                                                           
  • Huippupuheenvuorot:
    • KEYNOTE: Belinda Gerdt & Kari Korkiakoski
    • Johannes Stemmer
    • Jack Ampuja
   klo 14.15 ->    Lounas
   klo 16.00    Laiva saapuu Helsinkiin