
Yritysjäsenille | Sisälogistiikan johtaminen, osa 1 Henkilöstön johtaminen
Paikka: | Teams, |
Aika: | 20.9.2023 9:00 - 11:00 |
Tervetuloa mukaan Sisälogistiikkafoorumin tapahtumaan, joka on tarkoitettu vain LOGYn yritysjäsenille ja aktiivipaketin haltijoille.
Sisälogistiikan johtamisesta tulee syksyn aikana kaksi tapahtumaa. Osassa 1 keskitytään henkilöstön johtamiseen. Tapahtumassa käsitellään operatiivista johtamista ja työelämää työntekijän näkökulmasta. Osassa 2 fokus on mittaristossa, data-analytiikassa, raportoinnissa sekä ihmisen ja teknologian rajapinnassa.
Webinaarin ohjelma:
Onnistunut henkilöstön johtaminen
- Mistä tiedät onnistuvasi johtamisessa
- Eri lähestymistapoja johtamiseen
- Mitä yhteistä on menestyvillä johtajilla
Antti Kojola, Solution Sales Lead, VTT
Kaikki ongelmat ovat johtamisongelmia
- Johtaminen on ammatti ja siihen pitää suhtautua sen mukaan
- Myös sisälogistiikassa kaikki ongelmat ovat johtamisongelmia ja suurin osa niistä johtuu puutteellisesta vuorovaikutuksesta
- Miten otan ihmiset mukaan? Annan muutamia konkreettisia keinoja parempaan johtamiseen.
Jussi Huhtanen, liiketoimintajohtaja, Ziirto
Jussi toimii liiketoimintajohtajana ja on myöskin osakas Ziirto Oy:ssä. Hänellä on yli 20 vuoden kokemus liikkeenjohdosta ja toimitusketjun johtamisesta niin Suomessa kuin kansainvälisesti.
Henkilöstön johtaminen ja johtamiskulttuuri Varustelekalla
Suvi Heino, Supply Chain Director, Varusteleka
Lisätiedot:
Mirka Airas
Senior palvelupäällikkö
mirka.airas@logy.fi
p. 050 544 3261