
Kesäteatteri Kotkassa: Suutarin tyttären pihalla
Paikka: | Kyminlinnan Kesäteatteri, Karhulan Työväennäyttämö, Sutelantie 84, 48400 KOTKA |
Aika: | 03.08.2023 19:00 - 21:00 |
Tapahtuman järjestävät LOGY Kymenlaakso ja LOGY Saimaa, ja se on tarkoitettu ensisijaisesti näiden alueiden jäsenille. Myös avecit ovat tervetulleita mukaan.
Lämpimästi tervetuloa nauttimaan teatterista Karhulan Työväennäyttämölle!
Illan näytelmänä on Suutarin tyttären pihalla – musiikintäyteinen ja vauhdikas komedia, jonka on kirjoittanut sanoittajalegenda Reino Helismaa 1950-luvulla.
Näytelmän tapahtumat sijoittuvat maaseudulle, saidan suutarin Asarias Kitusen taloon. Talossa pidetään myös täysihoitolaa, ja tarinassa vilahteleekin joukko toinen toistaan kummallisempia vieraita. Suutarin tyttärellä riittää kosijoita ja ilmassa on rakkautta, josta saa osansa jokainen.
Esityksen kesto väliaikoineen on noin kaksi tuntia.
Liput ja ilmoittautuminen
Teatteri-ilta on LOGYn jäsenille maksuton. Mahdolliset avecit maksavat lipun normaalin hinnan 25 e, tarvittavat maksuohjeet lähetämme sähköpostitse ennen tapahtumaa.
Varaa oma paikkasi yleisön joukossa tällä sivulla olevan linkin kautta. Viimeinen ilmoittautumispäivä on keskiviikko 26.7.
Huomaa myös muut tulevat tapahtumat:
30.8. Infotilaisuus: Hankintapäällikön koulutusohjelma | Teams
7.9. Kuljetuspäivä 2023: Kuljetukset eilen, tänään, huomenna | Helsinki
7.9. Sisälogistiikkapäivä 2023: Sisälogistiikan käytännön ratkaisut ja tulevaisuuden trendit | Helsinki
14.9. Webinaari: Digitalisaatio käytännössä, case Kokkolan satama | Teams